KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14176289
nr 1417 6289
Béla Hradil
(1885-1968), Sverige
Oljemålning, Skördetid. Signerad. Olja på duk, 57x43, yttermått inklusive ram: 75x62 cm
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:18:54
5/9 11:58:42
300 kr
6/9 19:13:54
Béla Hradil
Läs mer om Béla Hradil